رفتن به محتوای اصلی
How Can We Help?
< All Topics
Print

Task چیست و چطور اعمال می‌شود؟

Task به عملیاتی اتلاق می‌شود که دارای یک پایان منطقی باشد که مثلا می‌توان به به‌روزرسانی KES ها و اسکن کردن کامل فایل‌های یک کامپیوتر اشاره کرد.

انواع تسک‌های موجود برای KES عبارتند از :

هر Task دارای تنظیمات مخصوص به خود است و مدیر شبکه می‌تواند Taskهای تعریف شده را مدیریت کند.به عنوان مثال هر تسک دارای تنظیماتی برای تعیین زمان اجرا است که کاملا قابلیت تنظیم و ویرایش را دارد.

برخلاف Policyها، تسک‌ها قابلیت قفل (Lock) را ندارند و تمامی تنظیمات تسک بر روی کامپیوتر اعمال می‌شود و کاربر نمی‌تواند آنها را تغییر دهد. ولی بر روی رابط کاربری Local یک سری Task وجود دارد که در صورتی که Policy از طریق کنسول مدیریتی اعمال شود این Taskها غیرفعال می گردند.

Taskها چگوه بر گروهها اعمال می‌شوند

مدیر شبکه می‌تواند بر روی گروههای مختلف Task های مختلفی ایجاد کند که از قوانین زیر پیروی می‌کنند :

  • در صورتی که Subgroup وجود داشته باشد، تسک‌های گروه بالاسری روی کامیپوتر‌های Subgroup اعمال می‌شوند.
  • ممکن است در گروهی تسک‌های اسکن متعددی وجود داشته باشد که دارای تنظیمات مختلفی مانند Scope Scan متفاوت، زمان‌بندی متفاوت و … باشند.

  • در صورتی که تنظیمات تسک‌ها برای گروههای مختلف متفاوت است بهتر است برای هر گروه تسک مخصوص آن گروه با تنظیمات مخصوص آن را تعریف نمایید.
  • در صورتی که هم در گروه بالاسری و هم در Subgroup تسک مشابهی تعریف شده باشد، بر روی کامپیوترهای Subgroup ، هر دو تسک اجرا می‌شوند.(شکل زیر)

نکته : در مورد تسک Update ملاحضات بیشتری لازم است زیرا در صورتی که دو تسک Update بر روی یک گروه اعمال شوند، یکی از تسک‌ها اجرا می‌شود و تسک دیگر دچار خطا می‌شود و این خطاها ممکن است تبعات دیگری نیز داشته باشد.

  • در تنظیمات تسک‌ها شما می‌تواند در قسمت Exclusion from task scope گروه‌های زیرین را از اعمال تسک مستثنی کنید.

نکته : بر خلاف پالیسی‌ها شما می‌توانید در قسمت Task منوی اصلی برای یک کامیپوتر خاص تسک مجزا تعریف کنید و طبق شکل زیر برای هر کلاینت اجرا کنید.( شکل زیر )

Tags:
Table of Contents
برگشت به بالا