رفتن به محتوای اصلی

 

 

سامانه‌نگار آتنا (سنا)، فعالیت‌های خود را در بخش تحقیق و توسعه شرکت پارس آتنا دژ از پاییز ۱۳۹۱ شروع کرد و پس از بلوغ محصولات و راهکارهایش، شخصیت حقوقی خود را در مردادماه ۱۳۹۴ به ثبت رسانده و در پاییز همان سال به عنوان شرکت دانش‌بنیان شناخته شد. سنا از سال ۱۳۹۶ عضو پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی شریف است. در اسفند ماه ۱۳۹۶ به عنوان استارت‌آپ برتر در جشنواره فاوای وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تقدیر به عمل آمد.

سنا با هدف ارائه خدمات نوآورانه در حوزه‌های خدمات ابری و تامین مالی جمعی، پلتفرم‌های زیر را توسعه داده و به کاربران خانگی و سازمانی خدمت‌رسانی می‌کند:

الف) ابرینو: ابرینو راهکار ذخیره‌سازی و پشتیبان‌گیری داده‌های کاربران در فضای ابریِ استقرار یافته در مراکز داده ارائه دهندگان خدمات میزبانی و اینترنت است. در این پلتفرم با استفاده از زیرساخت قدرتمند توسعه یافته، خدمات پایه ذخیره‌سازی اطلاعات در فضای ابری، دسترسی همیشگی و آسان، سینک کردن اطلاعات دستگاه‌های مختلف، نگهداری نسخه‌های مختلف فایل‌ها با امکان بازگردانی نسخه‌های پیشین، به اشتراک‌گذاری فایل‌ها با دیگران و … به کاربران خانگی و سازمانی می‌تواند عرضه می‌شود.

ب) تامین مالی جمعی: سنا با استفاده از پلتفرم فنی توسعه داده شده، اقدام به ارائه خدمات تامین مالی جمعی در دو حوزه خیریه و سرمایه‌گذاری جمعی می‌کند. مهربانه بستری برای تامین سرمایه مورد نیاز برای اهداف خیریه، اجتماعی، بشر دوستانه و غیر انتفاعی است. دونگی نیز با دریافت مجوز از فرابورس ایران در حال ارائه خدمات تامین مالی برای توسعه کسب‌وکارهای داخلی با مشارکت سرمایه‌گذاران حقیقی و حقوقی است.

برگشت به بالا