رفتن به محتوای اصلی
F5

F5 Networks

F5 Networks یک شرکت چند ملیتی آمریکایی است که عمدتاً در زمینه فناوری شبکه‌سازی تحویل برنامه کاربردی (ADN) فعالیت دارد. فناوری شبکه‌سازی تحویل برنامه کاربردی (ADN) در واقع برنامه‌های کاربردی مبتنی بر شبکه را توام با افزایش سطح امنیت، عملکرد، دسترس‌پذیری سرورها، دستگاه‌های ذخیره‌سازی داده و دیگر منابع شبکه بهینه‌سازی می‌کند. دفتر مرکزی این شرکت در شهر سیاتل ایالت واشینگتن واقع شده است، درحالیکه دفاتر و شعب توسعه، تولید و فروش/بازاریابی آن در سطح جهانی ارائه خدمات می‌کنند. شرکت F5 Networks در اصل پیشگام تولید اولین سری از محصولات متوازن‌کننده بار بوده است. در سال‌های ۲۰۱۰ الی ۲۰۱۱، این شرکت در فهرست ۱۰۰ شرکت در حال توسعه جهانی فورچون قرار داشت. بعلاوه شرکت F5 Networks در سال ۲۰۱۰ براساس S&P 500 رتبه یک را در میان ده شاخص سهام پر بازده داشت.

این شرکت محصولات گوناگونی را در بازار کنترلر تحویل برنامه کاربردی عرضه می‌کند. طبق گارتنر، در سال ۲۰۱۰ شرکت F5 Networks پیشگام بازار کنترلر تحویل برنامه کاربردی (ADC) و کنترلر تحویل برنامه کاربردی با بستر پیشرفته بود. از ژوئن ۲۰۱۱ براساس گزارش گارنتر، شرکت‌های Cisco Systems ،Citrix Systems و Radware با بیشترین سهم بازار مهمترین رقبای این شرکت محسوب می‌شوند.

BIG-IP

خانواده محصولات BIG-IP در حوزه هوش کاربردی فعالیت داشته که مدیریتان شبکه در راستای اطمینان از سرعت، امنیت و دسترس‌پذیری برنامه‌های کاربردی‌شان شدیداً به آن نیاز دارند. کلیه محصولات BIG-IP از معماری زمینه‌ای مشترک توام با سیستم عامل مدیریت ترافیک F5 (یا به اختصار TMOS) بهره می‌برند، که هوش یکپارچه، انعطاف‌پذیری و قابلیت برنامه‌ریزی آسان‌شان را ممکن می‌سازد. بسترهای قدرتمند BIG-IP، ماژول‌های پیشرفته و سیستم مدیریت مرکزی تواماً جامع‌ترین مجموعه ابزارهای تحویل برنامه کاربردی را در حوزه صنعت تشکیل می‌دهند.

مدیریت ترافیک جهانی GMT

به عنوان راه‌حلی برای متوازن کردن بار جهانی،«Global Traffic Manager» دسترسی به برنامه‌های کاربردی را از طریق ایمن‌ساختن و تسریع روند تشخیص نام دامنه بهبود بخشیده است.

مدیریت ترافیک محلی LTM

Local Traffic Manager مدیریت هوشمند ترافیک را برای گسترش و بکارگیری سریع‌تر برنامه کاربردی، بهینه‌سازی، متوازن ساختن بار و انتقال داده‌ها به شبکه‌های جانبی ممکن ساخته است.

مدیریت فایروال پیشرفته AFM

Advanced Firewall Manager را باید فایروال شبکه‌‌ای پر بازده فول پروکسی معرفی کرد که برای حفاظت از محیط داده‌تان در برابر تهدیدات ورودی طراحی شده است.

مدیریت سیاست دسترسی APM

Access Policy Manager کنترل و نظارتی را بر افراد فعال در شبکه و برنامه‌های کاربردی مورد استفاده‌شان ممکن می‌سازد.

مدیریت امنیت برنامه کاربردی ASM

Application Security Manager امنیت برنامه‌های کاربردی‌ مهم‌تان را با سطح پیشرفت حفاظت در برابر تهدید و رویت‌پذیری محل و برنامه کاربردی تامین می‌کند.

مدیریت تسریع‌ کننده برنامه‌ها AAM

Application Acceleration Manager تحویل برنامه کاربردی را تسریع کرده و تقاضای پهنای باند را برای داده‌های تصویری کنترل می‌کند.

خدمات دروازه وب امن

این سرویس نظارت و کنترل کامل بر ترافیک داخلی و خارجی را ممکن می‌سازد، که دسترسی به کارمندان را از طریق وب بدون هیچ نگرانی امکان‌پذیر ساخته است.

Web Safe

این محصول اطمینان مشتریان و امنیت کارمندان را در برابر تهدیدات گوناگون در حوزه صنعت با رویکردی فوق العاده پیچیده برای حفاظت در برابر بدافزارها و کلاهبرداری وب تامین می‌کند.

کنترلر تحویل سیگنال SDC

معماری شبکه ساده Signaling Delivery Controller به عنوان بستری برای مسیریابی دیامتر، متوازن‌ کردن بار و کارکرد شبکه مقیاس‌پذیری و انعطاف‌پذیری بی مانندی را ارائه کرده است.

مدیریت بنگاه اقتصادی

مدیریت بنگاه اقتصادی کلیه دستگاه‌های مبتنی بر TMOS را پشتیبانی کرده، که بر این اساس واسطی انفرادی را برای کارکردهای مدیریتی و نظارتی دستگاه، پایش مرکزی عملکرد و یکپارچه‌سازی iHealth عرضه می‌کند.

خدمات اطلاعات IP

خدمات اطلاعات IP به میزان چشمگیری از ریسک‌های موجود کاسته و کارایی مرکز داده را از طریق مسدود ساختن فعالیت‌های مخرب در آغازین نقطه اثر و برطرف نمودن نیاز به پردازش ترافیک مشکوک افزایش داده است.

کنترلر پیوند

کنترل پیوند ارتباطات داخلی و خارجی را به بهترین پیوند ممکن هدایت کرده و از طریق اولویت‌دهی ترافیک عملکرد برنامه را بهبود می‌بخشد.

NAT – اپراتور ارتباطات CGNAT

Carrier-Grade NAT ارائه دهندگان خدمات را قادر می‌سازد تا راحت‌تر به IPv6 مهاجرت کنند و در عین حال، پشتیبانی از محتوا و دستگاه‌های IPv4 را نیز حفظ نمایند.

مدیریت اجرای سیاست PEM

با Policy Enforcement Manager، ارائه دهندگان خدمات راحت‌تر رفتار مشترکین را درک کرده، برنامه‌های خدمات سفارشی‌سازی شده‌تری را تدوین کرده و کیفیت خدمات را بهبود می‌بخشند.

بستر BIG-IP

نیازمندی‌های فناوری اطلاعات بطور دائم در حال تغییر است؛ خواه شما در حال تدارک سرورهای جدید باشید یا مقابله با تهدیدات امنیتی جدید، در هر حال همواره نیازمندی بهینه‌سازی زیرساخت برنامه‌ کاربردی خود خواهید بود. «BIG-IQ» مدیریت مرکزی دستگاه‌های مجازی و فیزیکی F5 و هماهنگی خدمات برنامه‌کاربردی محلی و مبتنی بر ابر را امکان‌پذیر ساخته است. این محصول چارچوبی هوشمند، قابل برنامه‌ریزی و باز برای مدیریت تحویل خدمات برنامه کاربردی است.

دستگاه Big-IQ

دستگاه BIG-IQ

دستگاه BIG-IQ مدیریت مرکزی دستگاه‌های مجازی و فیزیکی BIG-IP را در زیرساخت‌تان ممکن می‌سازد؛ و در عین حال، موجودی دستگاه‌ها، وضعیت، نسخه‌های پشتیبان، به روزرسانی‌ها، ارتقاها و لیسانس‌ها را از یک نقطه واحد مدیریت می‌کند.

ابر BIG-IQ

ابر BIG-IQ مدیریت چرخه حیات iApp و گسترش‌های BIG-IP در ابرهای خصوصی و عمومی را امکان‌پذیر می‌سازد؛ این مولفه پشتیبانی از زیرساخت‌های مبتنی بر VMware، OpenStack و Amazon AWS را نیز شامل می‌گردد.

ابر Big-IQ

ابر Big-IQ

ابری BIG-IQ

با مدیریت مرکزی راه حل‌های امنیت ASM F5 و F5 AFM، این مولفه پایگاهی خانگی برای حفاظت از شبکه‌تان خواهد بود.

BIG-IQ ADC

BIG-IQ ADC راه حل مدیریت یکپارچه برای ماژول مدیریت ترافیک محلی F5 بوده، که از صفر تا ۱۰۰ برای پشتیبانی کارکردهای مدیریت ترافیک محلی با محوریت برنامه کاربردی مبتنی بر نقش طراحی شده است.

BIG-IQ ADC

برگشت به بالا