رفتن به محتوای اصلی
Jupiter Network

Juniper UTM

شرکت Juniper Networks یک شرکت آمریکایی در زمینه شبکه است که در سال ۱۹۹۶ تاسیس گردیده است. محصولات این شرکت به دو بخش اصلی Infrastructure و SLT تقسیم می شند که در هر دو بخش محصولاتی برای استفاده در رده شرکت های کوچک تا شرکت های بزرگ، عمومی و دولتی طراحی و ارائه شده است.

محصولات بخش Infrastructure که تجهیزات زیرساختی شبکه هستند را عموما تجهیزات روتینگ، سوئیچینگ و بی سیم شبکه داده را تشکیل می دهند. عمده شهرت این شرکت بدلیل عرضه محصولات بخش SLT بدست آمده است. این تجهیزات امنیت شبکه را در لایه های مختلف تامین نموده و از کاربران، Application ها و داده های در حال جابجایی در شبکه حفاظت می کنند.

– محافظت در لایه شبکه
– محافظت در لایه کاربرد
– ضد ویروس یکپارچه
– کنترل دسترسی به سایت‌های مشکوک
– جلوگیری از ورود هرزنامه و حملات
– تجهیزات جامع Firewall/IPSec VPN
– تجهیزات شناسایی و پیشگیری از نفوذ به شبکه IDP

 

محافظت در لایه شبکه

به منظور مقابله با حملات لایه شبکه ،تجهیزات Juniperاز یک روش پویا و موثر در پلایش بسته های داده استفاده می کنند . در این روش که بازرسی حالتمند نام دارد اطلاعات گردآوری شده از سرآیند بسته ها با اطلاعات موجود ازSessionمربوطه مقایسه شده و در صورت مغایرت،بسته پذیرفته نمی شود.
ارتباط ایمن و قابل اعتماد در اتصالات WANنیز نقش مهمی در امنیت لایه شبکه دارد . با ایجاد شبکه های مستحکم خصوصی مجازی ۴ ،کاربران و دفاتر راه دور امکان برقراری ارتباط امن و مطمئن با داده ها و برنامه های متمرکز از طریق یک شبکه عمومی نظیر اینترنت فراهم می گردد . امکان ایجاد و مدیریت VPNدر تجهیزات Juniperبراحی فراهم می باشد .

محافظت در لایه کاربرد

برای مقابله با حملات لایه کاربرد،Juniperسامانه پیشگیری از نفوذ را در محصولات خود گنجانده است . برای سایتهای مرکزی و مراکز داده که قابلیت گذردهیبالایی دارند ،شرکت Juniper امکانات IDPرا در سری محصولات ISGتعبیه کرده است . قدرت پردازش بالا و بی نظیر،امکانات قطعه بندی شبکه و پشتیبانی بیش از ۶۰ پروتکل،محصولات ISGرا بهترین انتخاب برای محافظت شبکه های سریع و مراکز داده در مقابل نفوذ و گسترش تهدیدات لایه کاربرد،نموده است . دستگاه ISGبا ماجول IDP، با استفاده از مکانیزم های شناسایی چندگانه تحلیل عمیقی از پروتکل و محتوادر لایه کاربرد انجام می دهد و شبکه را در برابر حملات ZERO-DAYمقاوم می سازد .
در دیگر محصولات شرکت Juniperنیز امکانات سامانه پیشگیری از نفوذ به نوعی تعبیه شده است . فناوری Deep Inspectionفقط دو روش از هشت روشی را که در محصولات IDPموجود است ،بکار می برد . فایروال هایی که IDPدر آنها فعال می باشد درک عمیق تری از ترافیک شبکه در لایه کاربرد دارند و برای لبه یا پیرامون شبکه مناسبتر می باشند و حملات لایه کاربرد را قبل از سرایت به شبکه و وارد کردن خسارت،متوقف می کنند.

ضد ویروس یکپارچه

برای دفاتر راه دور یا مکانهای کوچک که نیروی انسانی کافی برای کار IT ندارند ،یکپارچه سازی و سهولت یک امر بدیهی و اجباری در راه حل های امنیتی است . شرکت Juniperهم اکنون برای محصولات خانواده NS-HSC,NS-SGT,SSGیک موتور ضد ویروس افزودهاست . این محصولات علاوه بر این که امکانات فایروال و VPNرا دارند ،امکان محافظت در برابر ویروس های موجود در پست الکترونیکی و صفحات WEBرا با بررسی و پویش پروتکل های IMAP,SMTP,FTP,POP3,HTTPفراهم می کنند سامانه ضد ویروس این تجهیزات توانایی پویش فایلهای فشرده را تا چنیدین لایه نیز دارند .

کنترل دسترسی به سایتهای مشکوک

کارکنانی که به سایتهای نامناسب دسترسی پیدا می کنند ،شبکه سازمان را با ورود نرم افزاری مخرب به مخاطره می اندازند . تجهیزات یکپارچه شرکت Juniperاین امکان را برای سازمان بوجود می آورد که بتوانند یک خط مشی استفاده مناسب از وب را تدوین و اعمال کنند . این امکان از دو روش قابل استفاده است:
· با استفاده از سامانه خارجی فیلترینگ وب که تمام دستگاه های شرکت Juniperاز آن برخوردار می باشند .
با استفاده از سامانه داخلی و یکپارچه فیلترینگ وب که در تمام دستگاه های خانواده NS-25,NS-5GT,NS-HSC,SSG,NS-50وجود دارد به شکرت ها اماکان مدیریت دسترسی به سایت های انترنتی را از طریق یک پایگاه داده بوجود می آورد . این پایگاه داده که توسط شرکت Surfcontrolپشتیبانی و به طور مستمر به روز می گردد ،دارای بیش از ۱۳ میلیون آدرس URLاست که در ۵۴ گروه دسته بندی شده اند .

جلوگیری از ورود هرزنامه و حملات

شرکت Juniper Networks راه حل جلوگیری از نامه های ناخواسته و حملات Phishingرا بر روی دستگاه های خانواده NS-25,NS-SGT,NS-HSC,SSGوNS-50تعبیه کرده است . این ویژگی با محدود کردن ورود هرزنامه و مخاطرات همراه آن در اولین لایه دفاعی شبکه به شرکتهای کوچک و متوسط در ایمن سازی نامه های الکترونیکی کمک می کند .
خدمات پشتیبانی و تجزیه عملیاتی شرکت ارتباطات پگاه در خصوص راه اندازی شبکه های گسترده ایمن می تواند پشتوانه قابل اعتمادی باشد . کلیه تجهیزات Juniper Networksبه مدت یک سال گارانتی می باشد و نصب ،پیکربندی و آموزش راهبری آنها توسط مهندسین مورد تایید Juniperانجام می گردد .شرکت Juniper Networksبا تمرکز بر فنآوری ،رهبری و مزیت فنی،برجسته ترین محصولات امنیتی و شبکه­ای را با قابلیت اطمینان بالا برای اندازه­های کوچک تا بسیار بزرگ ارائه می نماید . در سبد کالای جامع شرکت Juniperتجهیزات با کارآیی بالا و در رده­های مختلف وجود دارد . محصولات شبکه­ای Juniperشامل مسیر­یاب­های سری VF,E,J,M,Tو شتاب دهنده­های مرکز داده و WAN می باشد . محصولات امنیتی این شرکت عبارتند از:

الف: تجهیزات جامع Firewall/IPSec VPN

این تجهیزات با بکارگیری بهترین فناوری های موجود ،شبکه های کامپیوتری را در برابر ویروس،کرم،تروجان و دیگر بد افزارها حفاظت می کند و با بکارگیری مکانیزم های مدیریتی کامل و گوناگون نظیر NSM,GUI,CLIامکان پیاده سازی و پیکربندی متمرکز و آسان را فراهم می سازد.

ب: تجهیزات شناسایی و پیشگیری از نفوذ به شبکه IDP

با افزایش تعداد و پیچیدگی حملات رایانه‌­ای ،راه‌ ­حل‌های امنیتی باید به گونه‌ای باشند که بطور پیشگیرانه شبکه شما را در برابر آسیب‌هایی که به تازگی تشخیص داده شده اند ،محافظت کند و قبل از شیوع حملات،آنها را پوشش دهند .Juniper در محصولات IDPبا استفاده از فناوری MMDو روش های گوناگون و متعدد شناسایی حملات،به طور فراگیر از حملات رایانه ای پیشگیری می کند.

شرکت فناوری اطلاعات و ارتباطات آتنا با تجربه و دانش فنی خویش و همچنین تجربه خوب در عرضه بهترین محصولات امنیتی ، نه تنها امکان تامین سریع محصولات این کمپانی را با قیمت مناسب داشته بلکه امکان پشتیبانی و آموزش های لازم نیز می تواند فراهم کند.

تجهیزات امنیتی Juniper که قابل ارائه توسط شرکت آتنا می باشد به شرح زیر است:

  • Juniper C
  • Juniper SRC
  • Juniper SBR
  • Juniper SRX
  • Juniper IC
  • Juniper SA
برگشت به بالا