رفتن به محتوای اصلی

راه‌اندازی رادار آنلاین کسپرسکی برای شناسایی تهدیدات سایبری

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

عملیات‌های پیچیده بیش از پیش به یکی از ابعاد برجسته خرابکاری‌های سایبری تبدیل شده است. کسپرسکی سرویس آنلاینی را برای گردآوری اخبار و اطلاعات مربوط به پیشرفته‌ترین عملیات های سایبری راه‌اندازی کرده است. در این پروژه که مرجع حملات سایبری سازمان‌یافته نام دارد گروه بین‌المللی متخصصان تجزیه و تحلیل کسپرسکی (GReAT) یافته‌ها و مطالعات خود را به‌اشتراک می‌گذارند.

[separator type=’transparent’ color=” thickness=” up=’5′ down=’5′]

در حال حاضر این سرویس جدید دربردارنده ۲۹ تحقیق عمده روی حملات سازمان‌یافته از جمله Regin، Dark Hotel، و Cloud Atlas است که سال‌ها تحقیق و مطالعه روی آنها انجام شده است. این سرویس امنیتی به کاربران امکان می‌دهد با نحوه فعالیت و تاثیرگذاری هریک از عملیات سایبری آشنا شوند.

[separator type=’transparent’ color=” thickness=” up=’5′ down=’5′]

هر حمله سایبری به شکل کشتی در یک بازه زمانی به نمایش درآمده است. هرچه شکل کشتی بزرگ‌تر باشد، طول دوره فعالیت تهدید سایبری مورد نظر پرسابقه‌تر بوده است. دُم کشتی نیز نشان‌دهنده فاصله زمانی شناسایی اولین نمونه از بدافزار مورد نظر تا انتشار نتایج این تحقیق است.

[separator type=’transparent’ color=” thickness=” up=’5′ down=’5′]

این سرویس لینک‌ها و اطلاعات جامعی مربوط به عملیات سایبری، از جمله منطقه جغرافیایی حملات و آلودگی‌ها، شیوه انتشار بدافزارها، اهداف مهاجمان سایبری و ویژگی‌های هر حمله را دربرمی‌گیرد. سرویس جدید کسپرسکی همچنین از امکان فیلتر حملات براساس شاخصه‌های مختلف را فراهم می‌کند. برای مثال می‌توان اطلاعات مربوط به حملاتی را مشاهده کرد که کسب و کارهای بخش خصوصی، در کشور مشخص با شیوه مشخصی را هدف قرار داده است.

[separator type=’transparent’ color=” thickness=” up=’5′ down=’5′]

الکساندر گوستف، مدیر امنیتی ارشد کسپرسکی می‌گوید: «چهار سال پیش حملات سایبری را تهدیدات پراکنده و کم‌اهمیتی تلقی می‌کردیم، اما امروزه شاهد موج فزاینده‌ای از حوادث سایبری هستیم. حال این حملات جایگاه و اهمیت خاصی پیدا کرده و توجه ویژه‌ای را طلب می‌کند. به همین دلیل این سرویس آنلاین جدید را راه‌اندازی کرده‌ایم. هدف ما نمایش وسعت عملیات پیشرفته سایبری و ارائه ابزاری برای ارزیابی میزان رشد و نفوذ آنهاست. تنها در سال ۲۰۱۴ بیش از ۴ هزار و ۴۰۰ قربانی حملات سازمان‌دهی شده را در حوزه کسب و کار شناسایی کردیم.»

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

برگشت به بالا