رفتن به محتوای اصلی
alertlogic

Alert Logic

شرکت Alert Logic با بیش از ۱۵۰۰ مشتری فعال به عنوان یک شرکت پیشرو در زمینه ارایه راهکارهای امنیتی به صورت متمرکز و برپایه Cloud شناخته می شود. این شرکت برای ارایه راهکارهای امنیتی ویژه برنامه‌های Web Base ، شرکت Armor Logic را که تولید کننده و ارایه دهنده محصول Profense است را در اوایل سال ۲۰۱۲ خریداری کرد تا به کمک این شرکت بتواند در زمینه امنیت برنامه های Web Base نیز فعالیت داشته باشد. موفقیت های چشمگیر به دست آمده توسط Profense هم به لحاظ کارایی و هم توانمندی بسیار عالی در مسدودسازی حمله های وب بنیان، انطباق کامل با استانداردهای PCI-DSS و OWASP ، درکنار انتخاب این شرکت از سوی Alert Logic به منظور ارائه راهکارهای امنیتی وب بنیان به مشتریان بزرگی مانند Amazon ، گواهی بر عملکرد مطلوب و مناسب این محصول امنیتی است.

Profense که در حال حاضر با نام تجاری Alert Logic WSM Web Security Manager ارائه می شود علاوه بر دارا بودن طیف بسیار وسیعی از پیکربندی های امنیتی، قابلیت‌های فوق را دارا می‌باشد.

– SSL Off-Loading
– Web Caching
– Load Balancing
– Compression

با وجود اندیشیدن تمهیدات امنیتی در شبکه های رایانه ای مانند به روز رسانی وصله های امنیتی نرم افزارها و سیستم عامل ها، استفاده از دیواره های آتش، بستن درگاه های بدون استفاده و… باز هم خطرات امنیتی گوناگونی سرویس های مبتنی بر شبکه یک سازمان یا شرکت را تهدید می کند.

یکی از نقاط بسیار حساس در شبکه های رایانه ای، لایه نرم افزارهای Web Base است که ترافیک تبادل شده مورد استفاده در این نرم افزارها از جمله ترافیک های مجاز در شبکه تلقی شده و معمولا هیچگونه پردازش خاصی تا قبل از رسیدن درخواست ها به سرویس دهنده وب بر روی آنها انجام نمی پذیرد.

متخصصان تولید نرم افزار معمولا به کیفیت سرویس و کارایی برنامه های کاربردی بیش از امنیت توجه داشته و دارند و این موضوع می تواند مورد سواستفاده نفوذگران در شبکه قرار گیرد. با استفاده گسترده از نرم افزارهای Web Base و سرویس های مرتبط با آن به عنوان لازمه توسعه هر سازمان، توجه به امنیت نرم افزارها بسیار ضروری است. هر چه تیم تولید نرم افزار تلاش خود را جهت ایمن سازی کد نرم افزار و ملاحظات امنیتی معطوف سازد باز هم گستردگی نرم افزار در کنار آگاهی کم و اشتباهات گریز ناپذیر انسانی می تواند مخاطرات امنیتی بسیار جدی را برای شبکه های رایانه ای پدید آورد.

برگشت به بالا